برندسازی کارفرما و مصرف کننده

برندسازی کارفرما در برابر برندسازی مصرف کننده

هنگامی که در مورد برندسازی فکر می‌کنید، احتمالاً ارزش‌های سازمان شما، بیانیه مأموریت، لوگو و رنگ‌های مورد استفاده در طراحی، در ذهنتان نقش می‌بندد. این برندسازی مصرف کننده است، و دقیقاً همان بخش مهم در بازاریابی و فروش است که موفقیت یا شکست شرکت را در پی خواهد داشت. اما یک جنبه دیگر در برندسازی وجود دارد و آن برندسازی کارفرما است.

برندسازی کارفرما چیست؟

خیلی ساده ، با این روش شرکت شما توسط کارکنان بالقوه جدید درک می‌شود. فرهنگ شرکت شما، ماموریت یا دلایل حمایت شما، اعتبار شما و ارزش‌هایتان، همه از عوامل مؤثر بر برندسازی کارفرما است. شاید تا قبل از این شما در مورد برندسازی کارفرمایان نشنیده باشید، اما به دلیل تأثیر برندسازی کارفرما در استخدام، می‌توانید تفاوت‌های ایجاد شده را به راحتی متوجه شوید.ُگزارش‌ها نشان می‌دهند برندسازی کارفرما بر استخدام کارمندان جدید، حفظ و تعامل با کارمندان فعلی و ادراک کلی از سازمان بسیار تأثیر گذار است.

شهرت شرکت شما بسیار مهم است. مخصوصاً زمانی که بخواهید افراد با استعداد را برای سازمان خود بکار گیرید. در مطالعه‌ای مشخص شد که جویندگان کار، استخدام در شرکت‌های با شهرت بد را قبول نمی‌کنند، حتی اگر بیکار باشند. هر مدیر منابع انسانی می‌داند پیدا کردن و حفظ کارکنان خلاق کار ساده‌ای نیست.  برندسازی کارفرما ابزاری استراتژیک برای جلب اعتماد در استخدام است. برندسازی کارفرما چیزی نیست که شما بتوانید به یکباره ایجاد کنید. فراموش نکنید که مدیریت شهرت سازمانی، تعهدی بلند مدت است که نیاز به ایجاد ارزش ها و فرهنگ سازمانی ویژه دارد.

استراتژیهای برندسازی مصرف کننده که برند کارفرما را تقویت می نمایند

مخاطبان هدف خود را بشناسید

در بازاریابی، راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی بدون دانستن مخاطبان هدف یک رؤیاپردازی است. هر ارائه‌ای در بازار بدون شناخت درست از بازار هدف محکوم به شکست است. همین امر در مورد برندسازی کارفرما نیز مطرح است. در برندسازی منظور از ادراکات برند آن است که نظرات افراد مختلف در مورد نام برند چیست. در استخدام نیز این سوال مطرح است که “چرا کارجو باید برای کارفرمایی خاص کار کند؟” این همان ادراک از برند است با این تفاوت که در اینجا منظور ادراک از برند کارفرما است.

پیشنهاد می شود که “پروفایل های استعداد” ایجاد کنید. این استراتژی به شخصی‌سازی برند برای مشتری بسیار شبیه است. این پروفایل‌ها کیفیت و صلاحیت‌های مورد نیاز برای انواع مختلف موقعیت‌های پستی برای جذب و استخدام افراد فراهم می‌آورد.

ایجاد آگاهی از برند کارفرما

اگر کسی در مورد شما چیزی نداند، پس طبیعتاً از شما خرید نخواهد کرد. به همین دلیل است که قیف فروش با مرحله آگاهی شروع می‌شود. در این مرحله از برندسازی مصرف کننده، هدف شما دسترسی وسیع به مخاطبان هدف است. شما سعی می‌کنید تا احساسی مثبت در مصرف کننده ایجاد کنید و اینکه مصرف کننده بداند شما چه نیازی از وی را برطرف می‌کنید.

 

منبع:

marketingirantalent.com