ویژگی های کارآفرین

ویژگی‌های کارآفرینان موفق چیست؟

قاطعیت در تصمیم گیری

این ویژگی بعنوان یکی از ضروریات در شخصیت موسسین شرکت های نوپا تلقی می گردند. در ابتدا تصور این بود که مهمترین ویژگی هوش می باشد که البته ضرورت این ویژگی بر همگان مشخص است، زیرا هیچ شرکتی نمی خواهد موسس آن فردی کند ذهن باشد. اما پس از نیاز به باهوش بودن، قاطعیت یک مدیر در تصمیم گیری امری ضروری است. زیرا لازم است تا شما موانع زیادی را پشت سر بگذارید و نباید براحتی روحیه و انگیزه خود را از دست بدهید.

هنگامی که قصد دارید کسب و کاری را آغاز کنید که به عقد قراردادهای بزرگ با شرکت های بزرگ نیازمند است، ممکن است ابتدا چنین بنظر برسد که این شرکت‌ها تمایلی به پذیرش شما ندارند. اما با قاطعیت و پیگیری بیشتر در نهایت به هدف خود دست خواهید یافت.

انعطاف پذیری

شاید بخواهید برای نشان دادن قاطعیت خود بر این عبارت تکیه نمایید که « هرگز آرزوهای خودت را فراموش نکن.» اما موفقیت در دنیای غیرمنتظره کار آفرینان تازه‌کار مستلزم این است که آرزوهای خود را به نوعی تغییر دهید و اصلاح کنید. بهترین گزینه‌ای که از ترکیب مناسب قاطعیت و انعطاف‌پذیری می‌توان  ارائه داد، کمی عقب‌نشینی و تفکر بیشتر است.

در حال حاضر کسی که رکورد دار انعطاف پذیری دنیل گراس از شرکت گرپلین است. وی ابتدا با یک ایده اشتباه بازرگانی اینترنتی وارد شرکت شد. ولی ما به وی گفتیم که اگر ایده ای دیگری ارائه دهد، از آن حمایت خواهیم نمود. سپس وی تلاش نمود تا دو ایده دیگر را ارائه دهد و پس از دو روز کار کردن بر روی آنها و ارائه به مدیران شرکت، توانست با تغییر ایده اصلی خود و تعدیل آن مورد پذیرش همگان قرار گیرد.

قدرت تصور

گرچه هوشمندی در امر کارآفرینی از اهمیت بسزایی برخوردار است، چنین بنظر می‌رسد که عامل مهم‌تری به نام قدرت تصور و خلاقیت وجود دارد. در حقیقت ارائه ایده‌های جدید بسیار مهم‌تر از ارائه راه حلی قدیمی و سریع برای یک مشکل باشد. در دنیای آغاز فعالیت شرکتی اغلب ایده‌های خوب در ابتدا عجیب و بیهوده بنظر می‌رسیدند. بنابراین شما نیاز به هوشی خواهید داشت که قادر به ارائه ایده های جدید و شگفت انگیز باشد.

شیطنت

گرچه اغلب افراد موفق معمولاً افرادی با ویژگی‌های خوب هستند، در برخی موارد نشانه‌های نافرمانی از قوانین سنتی نیز در آنها بچشم می‌خورد. این افراد با توجه به مسائل اخلاقی در پی کشف پاسخ سوالات هستند، اما به اولویت‌ها چندان توجه ندارند. به همین سبب در اینجا از لغت “شیطنت” استفاده شده است! ایشان به شکستن قوانین اما نه قوانین ضروری اعتقاد دارند. دستیابی به این کیفیت از طریق قدرت تخیل و تصور امکانپذیر می‌باشد.

 

 

 

منبع

mahanbs.com