اهمیت لوگو برای کسب و کار

چرا کسب‌وکار به لوگو نیاز دارد

داشتن یک لوگو حرفه‌ای که به خوبی طراحی شده باشد، باعث ایجاد اعتماد می‌شود. اگر شما یک لوگو طراحی شده خوب داشته باشید، احتمال بیشتری وجود دارد که مشتریان بالقوه با شما کار کنند. اگر لوگوی  شما طراحی خوبی داشته باشد، مردم درباره نوع ارائه محصولات و خدمات اصلی شما کنجکاو می‌شوند.

لوگو مهم است زیرا:

هویت و فلسفه برند خود را نشان می دهد

تأثیر لوگو در کسب‌وکار

به نظر شما چرا در یک آهنربا در سرتاسر دنیا رنگ قرمز نماد قطب منفی است؟ بله برای ایجاد مالکیت. لوگوی شما نیز باید دقیقا همین کار را انجام دهد.

شما لوگوی خود را به عنوان نماد بر روی محصولات، کارت ویزیت و وب سایت خود قرار داده‌اید. این آرم هویت شما را به اطلاع مشتریان می‌رساند. لوگو می‌تواند به مشتریان شما که در سراسر جهان هستند، نوع محصول یا خدماتی را که می‌فروشید، یا آنچه که شما به مصرف کنندگان می‌دهید را معرفی کند.

مشتریان جدید را به شما معرفی می کند

اهمیت لوگو در جذب مشتریان

ما در یک دنیای تک رنگ زندگی نمی‌کنیم. مردم به سمت طراحی‌های جالب و رنگی کشیده شده‌اند. لوگویی که نمادی از محصول یا خدمات  شما را نشان می‌دهد، اگر به گونه‌ای طراحی شده باشد که جالب توجه باشد. کنجکاوی مشتریان بالقوه را به خود جلب می‌کند و آنها را با کوچکترین نگاه وادار به خرید محصول شما می‌کند.

 در رقابت‌ها کسب‌وکار شما را قابل تشخیص می‌کند

نمادهای خاصی وجود دارند که برای نشان دادن صنایع یا محصولات خاص هستند. برای مثال، پیتزا فروشی‌های زیادی را با این لوگو دیده‌اید، یک آشپز ایتالیایی، سبیل دار با کلاه سفید بلند. لوگو خوب نشان می‌دهد که چه کسی هستید و کمک می‌کند از هر کس دیگری نیز قابل تشخیص باشید. یک آرم خوب باید جرأت داشته باشد و متفاوت باشد.

وفاداری برند را تسهیل می‌کند

گاهی اوقات، یک کسب‌وکار لوگوی خود را مجدداً طراحی می‌کند. شاید برای به‌روزرسانی چشم‌انداز خود و یا منعکس‌کننده برخی از تغییرات دیگر شرکت. یک بازاریاب، این تغییر را درک می‌کند. ولی یک مصرف کننده عادی، از آن متنفر می‌شود. چرا که به لوگو معروف و مورد علاقه خود عادت کرده و با این تغییر، کمی احساس خیانت می‌کند.

اهمیت لوگو در وفاداری مشتریان

حالا مصرف‌کننده به دنبال یک محصول جدید است و شرکت باید تلاش بیشتری انجام دهد تا دوباره اعتماد مشتریانش را جذب کند. وفاداری یک برند بسیار مهم است و چیزی است که هر کسب‌وکاری نیاز به تقویت آن دارد. لوگوی که مدت طولانی برای مشتریان قابل تشخیص باشد، در راه ایجاد وفاداری به برند کمک زیادی انجام می‌دهد.

قابل دسترس برای همه‌ی افراد در بسیاری از مکان‌ها

قرار دادن لوگو در بازاریابی، بسته بندی، محصولات، رسانه‌های اجتماعی، وب سایت و غیره راه تبلیغاتی برند شما و پیغامی هماهنگ از سوی شماست. پیغامی به عنوان نماینده شما در همه جا از فروشگاه‌ها گرفته تا خانه‌های مشتریان‌تان. همه‌ی فعالیت‌ها و پیام‌های تبلیغاتی شما حول محور لوگو و با آن در ارتباط است.

 

منبع

fixon.ir